Ce se va întâmpla – pe etape
1) guvern de facto psd-aur, cu tentă suveranistă, tendințe pro-maga și pro-Rusia
2) imediat vor veni la consultări instituțiile financiare, UE, agențiile de rating. Ai noștri vor face promisiuni vagi. Leul imediat o ia la vale, stres masiv pe finanțarea statului, rezervele BNR scad
3) isterie anti-SAFE și anti-PNRR creată spre public prin haznale și rețele. Se pregătește psihologic populația ca nu vor intra banii
4) maxim în august – safe și PNRR clar sunt în eșec. Agențiile ne pun în junk. UE suspendă fondurile europene cu totul din cauza deficitului excesiv și lipsei de măsuri concrete. Lovește imediat o criză financiară dură de tot, oamenii încep să își schimbe rapid banii din lei în eur, nimeni nu mai finanțează statul, leul o ia maxim la vale, dobânzile cresc masiv, intrăm în recesiune severă
5) fundamentul represiv al structurilor se activează – se dă vina pe UE, bănci, globaliști, bolojan, usr, influenceri, sorosisti, tradatori whatever. Haos și intimidare generalizată
6) în septembrie/octombrie nu mai există soluții pentru a plăti pensiile și salariile. Guvernul cere ajutor la ecofin/fmi
7) se aplică de către finanțatori planul Grecia în care tocmai cei care au cauzat criza vor fi obligați ritualic să ia măsuri de 3x mai dure decât orice a fost discutat până atunci pentru a păstra șandramaua funcțională. Obiectivul va fi nu doar de a stabiliza finantele ci de a curăța sistemul politic și rețelele corupte de la noi.
8 ) rețelele ceaușiste / cegiste vor urla să ieșim din UE, industria calului, să se pună cartele, să plătim prin sacrificiu total datoriile (dar ei să fure în continuare). Nu va merge
9) va fi o presiune imensă pentru alegeri anticipate, atât angajații de la stat cât și cei de la privat vor fi în stradă să dea jos “sistemul”. Nivelele 2 și 3 din structurile de forță abandonează structura existentă.
10) finalul sistemului, se termină în sfârșit revoluția din 89.





